• Archie i Riverdale - czyli o co chodzi

Jeśteś fanem serialu "Riverdale"? Bo my tak! 

 

Wielka premiera roku 2017 w serialach, to właśnie "Riverdale". Serial w nowy, innowcyjny sposób pokazał najpopularniejszego nastolatka popkultury Amerykańskiej. Tak, dokładnie - chodzi o Archiego Andrewsa! 

 

Archie od prawie 80 lat towarzyszy Amerykanom. W licznych komiksach czytali oni ciekawe historie z przygodami rudego chłopaka i jego przyjaciół. W ciągu 80 lat powstało kilka seriali animowanych z przygodami mieszkańców Riverdale. Z jednego z nich pochodzi napewno znana Wam piosenka "Sugar, sugar". Tak, dokładnie ten utwór "wykonywał" Archie Andrews!

 

 

W ciągu kilku ostatnich lat postawiono na reaktywację Archiego i całego Riverdale. Wydawnictwo podjęło ryzykowną decyzję i zrestartowało świat naszego bohatera. Nowe pokolenie rysowników i scenarzystów dostało zadanie pokazanie obecnemu pokoleniu młodych czytelników Archiego i jego przyjaciół. Po kilku zeszytach "Archiego" pojawiły się kolejne serie komiskowe. Pojawił się "Jughead", "Betty i Veronica", Reggie i Ja" czy też "Sabrina".

 

Po sukcesie reaktywacji świata Archiego pojawiła się okazja przeniesienia tego uniwersum do serialu. I tak rok 2017 przyniósł nam premierę wyczekiwanego serialu "Riverdale".

 

W następnym poście napiszemy więcej o samej produkcji. A teraz zostawiamy was z trailerem do drugiego sezonu "Riverdale"

 

 

Adam Wojewoda

 


 

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines